Очищення океану від пластику приносить перші плоди

Екологія

Компанія The Ocean Cleanup заявила про перший успішний запуск системи, яка щороку збирає океанічний пластикове сміття в пасивному режимі. Тепер питання лише в тому, що робити з ним далі.

У 2013 році стартап The Ocean Cleanup під керівництвом Бояна слати представив громадськості U-образне пристрій, призначений для пасивного збору пластику в океанічних водах. Ця система була призначена в першу чергу для поступової розчищення Великого сміттєвої плями в Тихому океані - справжнього острова, що складається з плаваючих відходів. Крім того, пристрій повинен був вловлювати невеликими частинками пластика, якими в достатку забруднені води Світового океану.

Первісна конструкція мала ряд недоліків, через які частина сміття потрапляла назад в океан. Однак тепер команда запевняє, що нарешті знайшла спосіб зробити пристрій герметичним. Вперше система показала себе в справі, здобувши цілу гору покритого водоростями сміття. «Судячи з усього, він плавав у воді десятиліттями», передбачає слати.

Це далеко не перший стартап, який береться за очищення океану - але один з небагатьох, кому вдалося досягти реальних результатів. Основні проблеми, що виникають на шляху борців за екологію, завжди одні й ті ж: дорожнеча розробки, непостійна среда, вплив безлічі чинників і, як наслідок, швидкий знос обладнання.

Щоб система окупила себе, недостатньо просто запустити її в океан. В даний час команда розробляє бізнес-план, що дозволяє переробляти накопичений пластик і перетворювати його в будь-які корисні вироби. Однак слати зазначив, що 100% прибутку з продажів цих виробів знову піде на фінансування кампанії з очищення, так що в кінцевому підсумку стартап буде підтримувати сам себе.

Кінцева мета - максимально очистити води Світового океану від сміття і створити продукт, повністю виготовлений з перероблених відходів (в пробних зразках всього 1% виловленого пластика). Це непросте завдання, адже з роками навіть це сміття починає розкладатися, що робить його переробку все менше релевантною. Чи вийде у The Ocean Cleanup здійснити свої амбітні задуми - покаже лише час.

Во всем мире сельское хозяйство сталкивается с огромными проблемами из-за глобальных изменений, вызванных деятельностью человека. Засуха, суровые...

Завідувачку Сектору міжнародних відносин, науки та зв'язків з громадськістю Держлісагентства Любов Полякову обрано Головою виконавчого комітету...

Сьогодні в Закарпатському обласному управлінні лісомисливського господарства приступила до виконання обов’язків начальника управління - Вікторія...