З'ясувалося, як боротьба з пандемією шкодить екології

Екологія

Як повідомляє CNN, американські екологи серйозно стурбовані новою загрозою для навколишнього середовища, пов'язаної з пандемією COVID-19 - медичними пластиковими відходами, обсяг яких значно зріс за час боротьби з коронавірусів.

Одноразові маски, рукавички, захисні костюми - все це є предметами першої необхідності для боротьби з поширенням інфекції. Але після використання всі ці предмети перетворюються на сміття, посилюючи і без того серйозну ситуацію з пластиковими відходами.

«Прямо поруч з моїм будинком всюди валяються використані рукавички та маски, - каже директор океанічних кампаній відділення Geenpeace в США Джон Хокевар. - Зараз вже другий день йде дощ, так що їх швидко змиває в каналізацію. Звідси, з Вашингтона, вони опадають в Анак, потім в Чесапікська затоку, а в кінцевому підсумку в Атлантичний океан ».

Захисники природи не заперечують, що першочергове завдання - це побороти коронавірус, і прямо зараз неможливо знизити використання пластику в захисних і медичних цілях. Тим більше, що проблема пластикових відходів гостро стояла і раніше, а пандемія тільки підкреслила необхідність її якось вирішувати. Нік Мальос з організації Ocean Conservancy вважає, що одним з таких рішень в довгостроковій перспективі могли б стати багаторазові дезінфіціруемие захисні засоби.

Ще одну загрозу екології в період пандемії захисники природи бачать в знятті деякими країнами заборон на використання одноразових пакетів. Причому вони впевнені, що до цих рішень, принаймні в США, доклали руку самі виробники пластика. «Це дуже сумно, що лобістські групи отримують вигоду від атмосфери страху і невпевненості, - каже Мальос. Екологи також посилаються на наукові дослідження, які показали, що SARS-CoV-2 залишається життєздатним на пластиці довше, ніж на поверхнях з інших матеріалів.

Для достижения глобальных целей сохранения биоразнообразия необходимо значительно улучшить реализацию на национальном уровне. Инструменты национальной...

Во всем мире сельское хозяйство сталкивается с огромными проблемами из-за глобальных изменений, вызванных деятельностью человека. Засуха, суровые...

Завідувачку Сектору міжнародних відносин, науки та зв'язків з громадськістю Держлісагентства Любов Полякову обрано Головою виконавчого комітету...