Екологи встали на захист кажанів: вони безпечні

Флора та фауна

У багатьох країнах через пандемію, викликаної новим коронавірусів, почалися гоніння на кажанів - люди вимагають знищити їх усіх в околицях своїх будинків. Екологи мають намір захистити тварин і припинити «вірусну полювання на відьом».


«Ми отримуємо вимоги прибрати кажанів з дерев, а також рубати самі дерева», - говорить радник з питань дикої природи Індії Шарат Бабу.

Щоб захистити тварин, добровольці намагаються пояснити людям, яку важливу роль кажани відіграють в екосистемах.

У департаменті лісового господарства індійського штату Карнатака навіть випустили директиву, яка забороняє завдавати шкоди кажанам або місці їх існування - якщо буде виявлено, що хтось вбиває або завдає шкоди кажанам, або руйнує їх середовище проживання, то до нього буде вжито необхідних заходів в відповідно до чинного законодавства.

«Не тільки в Індії. Це відбувається і в інших країнах, в тому числі в Швейцарії. Людям некомфортно жити поруч з ними. Навіть якщо кішка ловить кажана і приносить її в будинок, люди починають панікувати. Така поведінка викликано неправильним тлумаченням наукових звітів », - сказав куратор колекції ссавців Мануель Руеда з Музею природної історії в Женеві.

Всі тварини є носіями вірусів. Кажани, а також ряд інших груп ссавців, виявляються природними носіями коронавірусів. У світі налічується понад 1400 видів кажанів і більше третини видів знаходяться під загрозою зникнення.

У заяві, опублікованій 64-ма хіроптерологія з шести країн Південної Азії, які вивчають рукокрилих, був розвінчаний міф про COVID-19 і кажанів: в тексті стверджується, що ці тварини поширюють нову Коронавірусние інфекцію. Новий коронавірус відрізняється від виявленого у кажанів і нездатний заразити людину.

На початку травня у журналі Science з'явився доволі кричущий заголовок про нову небезпеку в Чорнобилі. Минулого тижня питання Чорнобиля вивчалося на...

site:openforest.org.ua Саме в такому ключі нині в трудових колективах держлісгоспів України триває обговорення параметрів і аспектів реформування...

Працівники Добрянського лісгоспу 21 березня перекрили міжнародну трасу Київ-Нові Яриловичі, пише Суспільний кореспондент. Мета акції: привернути увагу...