Створено дорожнє покриття зі старих покришок і будівельного сміття

Інновації

Команда інженерів з Австралії придумала нову технологію створення основи для сучасних доріг з двох найпоширеніших видів сміття: старих покришок і будівельних відходів.

Цей проект був розроблений інженерами-дослідниками з університету RMIT в Мельбурні, які поставили собі за мету знайти корисний спосіб утилізації величезної кількості промислового сміття. Справді: щорічно у всьому світі на звалища потрапляють не тільки тонни будматеріалів, а й мільйони віджилих своє шин.

Подрібнений і оброблений сміття можна повторно використовувати в якості будівельного матеріалу, званого переробленим бетонним заповнювачем (RCA). Він прекрасно поєднується з іншими будматеріалами, що дозволяє здешевити будівництво і позбавити планету від чергової сміттєзвалища. Одна з найбільш перспективних областей, в яких застосовується RCA - це дорожнє будівництво.

Перероблене сміття відмінно підходить на роль самого базового шару, поверх якого насипається база і кладеться асфальт. Команда RIMT експериментувала з безліччю добавок, які допомогли б поліпшити характеристики цього матеріалу. В результаті дослідники виявили, що гумова крихта, отримана з подрібнених покришок, прекрасно відповідає всім вимогам.

Нове покриття під час стрес-тесту
Вчені встановили, що найоптимальніший склад включає в себе 0,5% дрібної гумової крихти і 99,5% RCA. Таким чином основа для асфальтового покриття виходить досить еластичною, щоб звести до мінімуму розтріскування дороги, в той же час позитивно впливаючи на екологію і знижуючи вартість будівництва.

site:openforest.org.ua Саме в такому ключі нині в трудових колективах держлісгоспів України триває обговорення параметрів і аспектів реформування...

Працівники Добрянського лісгоспу 21 березня перекрили міжнародну трасу Київ-Нові Яриловичі, пише Суспільний кореспондент. Мета акції: привернути увагу...

Як необхідно проводити реєстрацію в Єдиному реєстрі установок, що підпадають під МЗВ, в якій установі та на основі яких нормативних документів...