Вперше «зелена» енергетика справила більше електрики, ніж АЕС

Інновації

З кожним роком заклопотаність екологією в суспільстві тільки зростає, а це значить, що все більше країн переходять на «зелену» енергетику. На початку березня 2020 року Carbon Tracker Initiative повідомило, що в більшості регіонів світу стало вигідніше будувати саме такі електростанції. А зовсім недавно аналітики British Petroleum підрахували, що в 2019 році «зелені» джерела справили більше електрики, ніж АЕС.

Частка електрики, яку зробили сонячні, вітряні та інші електростанції з поновлюваними джерелами (комі води) виросла на 13%. А ось у АЕС цей показник всього 3,5%.

Однак, незважаючи на те, що АЕС програли гонку сучасним більш екологічно чистим електростанціям, говорити про повний перехід до безвуглецевої енергетиці поки ще рано. У світі, хоч і не в усьому, вугільна промисловість досі залишається головним джерелом електроенергії. Хоч експерти і говорять про те, що вироблення вугільної електроенергії впала до 36,4% (мінімум з 1985 року, коли BP почали вести статистику), все ще існують тривожні фактори.

У щорічному звіті BP Statistical Review йдеться про те, що зниження викидів парникових газів відбувається занадто повільно. В 2019 світове співтовариство домоглося зменшення цього показника, проте експерти стверджують, що за останні десять років ці дані перевищили середньорічне значення.

Якщо повернутися до вугільної промисловості, то знову-таки, варто зауважити, що не всі країни досі переважно користуються тільки їй. Наприклад, у Великій Британії, в якій колись відбулася промислова революція завдяки вугіллю, «зелена» енергетика вперше забезпечила 37% електроенергії, в порівнянні з 35% від викопного палива. Також, зовсім недавно в США вугільна енергетика втратила 15% і досягла мінімальних показників за майже півстоліття.

Багато країн Європи вже поставили перед собою мету стати вуглецево-нейтральними. Росія поки що тільки починає свій шлях в сфері «зеленої» електроенергії. Як повідомляє РБК до 2020 року було побудовано 184 МВт вітрових електростанцій і 1,4 ГВт сонячних електростанцій, це становить менше 1% потужності від всієї енергосистеми країни. За даними Міненерго Росії зараз 66,8% припадає на теплові електростанції на вугіллі і газі, 20,2% - на атомні і 12,3% - на гідроелектростанції.

Для достижения глобальных целей сохранения биоразнообразия необходимо значительно улучшить реализацию на национальном уровне. Инструменты национальной...

Во всем мире сельское хозяйство сталкивается с огромными проблемами из-за глобальных изменений, вызванных деятельностью человека. Засуха, суровые...

Завідувачку Сектору міжнародних відносин, науки та зв'язків з громадськістю Держлісагентства Любов Полякову обрано Головою виконавчого комітету...