Лісівники Житомирщини та Херсонщини вирішують стратегічні завдання лісового господарства

У сучасних умовах, коли перед світовою спільнотою постало вирішення глобальних екологічних проблем, співробітництво та обмін досвідом у сфері лісового господарства виходить на новий рівень, пише Державне агентство лісових ресурсів України. Збереження, примноження та відтворення лісових насаджень, як головного чинника екологічної рівноваги на планеті стало спільним завданням для державних лісогосподарських підприємств.

Відтак, цими днями у рамках робочого візиту на Херсонщині перебувала делегація Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства під керівництвом начальника Житомирського ОУЛМГ Віктора Сахнюка. Під час зустрічі лісівники побували у троьх лісгоспах – Cкадовському, Олешківському та Голопристанському, де ознаймилися з правилами охорони лісу від пожеж, побачили, як виявляють лісівники Херсонщини загоряння в лісі та поділилися власним досвідом у гасінні великих лісових пожеж.

За даними Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства сьогодні в області налічується 172 тисячі гектарів лісів, на них створено 6 лісомисливських та 1 лісове господарств, де працюють 648 чоловік. Крім того, роботу з попередження лісових пожеж здійснюють 261 працівників державної лісової охорони, 40 пожежних автомобілів підвищеної прохідності марки ГАЗ-66 та 14 модулів на базі автомобілів УАЗ.

Головне завдання лісівників - зберегти та примножити лісові багатства півдня України

Віктор Сахнюк з власного досвіду знає, як боротися з вогнем, адже саме він разом із працівниками лісової охорони навесні цього року і вдень і вночі гасив палаючий ліc та боровся за людські життя. Після побаченого Віктор Анатолійович, начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, підкреслив: "Для упередження лісових пожеж у першу чергу необхідно працювати на випередження їх виникнення, а саме - пропаганди дбайливого ставлення до лісу, дотримання правил відвідування лісових угідь, як серед місцевого населення, так і туристів. Працівники державної лісової охорони в першу чергу повинні самі інформувати під час рейдів про правила перебування в лісі, шкоду і загрозу, яку несе пожежа та наслідки, за яке буде платити не тільки підпалювач, а всі громадяни України. Якщо не буде дерев, чим будуть дихати люди?! Люди повинні цінувати кожен сіянець, виплеканий лісівниками".

Він також наголосив: "Перед лісівниками сучасності стоять великі виклики, але без оновлення протипожежної техніки і обладнання, встановлення сучасних камер відеонагляду, застосування квадрокоптерів, лісівники не зможуть швидко реагувати на виникнення пожеж та їх гасіння. Я позитивно вражений тим, що побачив на Херсонщині - у наших колег облаштовані пожежні водойми, мінералізовані смуги, протипожежні розриви і все зроблено на вищому рівні у надскрутних фінансових умовах. І мій досвід має право порівнювати".

Лісівники Житомирщини та Херсонщини вирішують стратегічні завдання лісового господарства

У свою чергу начальник Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства Тетяна Касіч зазначила, що обмін досвідом в напрямку лісових пожеж завжди є актуальним, оскільки лісівники прагнуть мінімізувати лісові пожежі та максимально зберегти ліс від їх жахливих наслідків.

Опісля працівники державної лісової охорони ознайомили колег з розсадниками лісництв і культурами, які висаджують на ділянках, де раніше пройшли лісові пожежі. І їм у цих непростих умовах праці є чим пишатися.

Начальник Херсоснького обласного управління лісового та мисливського господарства Тетяна Касіч зазначила, що стрімкі зміни клімату останніх років призводять до того, що лісівникам необхідно експериментувати, впроваджувати нові, сучасні технології у лісовирощуванні, без яких неможливо виростити продуктивні, здорові, гарні ліси. До таких належать: вирощування у сучасних умовах з крапельним поливом сіянців сосни в розсадниках півдня України, що дозволяє досягати виходу високоякісного посадкового матеріалу, використання вологонакопичувачів-абсорбентів для обробки кореневої системи сіянців перед садінням. Презентували лісівники також і шишкосушарки і кімнати зберігання лісового насіння у Косторизівському лісництві.

Лісівники Житомирщини та Херсонщини вирішують стратегічні завдання лісового господарства

Вирощування сосни кримської для Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства є пріоритетним, тому що ґрунти там переважно супіщані або глинисто-піщані. Вони легкі в обробці, мають підвищену водопровідність, але не утримують вологу, добре прогріваються і швидко висихають. Істотним недоліком таких ґрунтів є збіднене біологічне життя в них, це неминуче тягне за собою брак активних та поживних речовин. Сосна кримська або Палласа забезпечує високу пристосованість до різних видів ґрунтів і захищає природу від піску. Це світлолюбна, теплолюбна порода, яка добре переносить жару. Адже в той час молоді сходи дуже вибагливі до вологи та легко піддаються шкідливим мікроорганізмам. Тому боротьбу з хворобами в лісових розсадниках необхідно проводити комплексно та своєчасно, за допомогою фунгіцидів. У Косторизівському лісництві Олешківського лісгоспу завжди проводять протруювання насіння фунгіцидами системної дії або контактними протруювачами (марганцевокислий калій) до висівання його у розсадник. Основні хвороби сіянців сосни: інфекційне вилягання (фузаріоз) сіянців, сіре та звичайне шютте.

Також лісівники півдня працюють над введенням в склад лісових культур сосни жорсткої як супутньої породи, яка дозволить затримати рух піщаних арен.

Для достижения глобальных целей сохранения биоразнообразия необходимо значительно улучшить реализацию на национальном уровне. Инструменты национальной...

Во всем мире сельское хозяйство сталкивается с огромными проблемами из-за глобальных изменений, вызванных деятельностью человека. Засуха, суровые...

Завідувачку Сектору міжнародних відносин, науки та зв'язків з громадськістю Держлісагентства Любов Полякову обрано Головою виконавчого комітету...