Експорт сміття з США в бідні країни: розслідування The Guardian

Світ

Нещодавно британське видання The Guardian розпочало серію публікацій, які розповідають про проблему переробки американського сміття. США відправляють більше 1 мільйона тонн пластикових відходів в бідні країни, які пропонують дешеву робочу силу і де немає строгого регулювання екологічної ситуації.

В результаті проведеної роботи журналістам вдалося з'ясувати, що Америка продовжує щорічно відправляти більше 1 мільйона тонн пластика для вторинної переробки в бідні країни, які не справляються зі своїми відходами. Наслідки цього процесу негативно позначаються на стані навколишнього середовища і здоров'я людей.

Після того як Китай в 2017 році заборонив імпорт іноземних відходів, американський сміття кочує по всьому світу і потрапляє в країни, які буквально вже тонуть в ньому. Більшу частину пластика зараз ввозять до Малайзії, яка, як з'ясували журналісти, не може ефективно переробити 55% власних відходів - а це означає, що сміття потрапляє на полігони для захоронення або просто зберігається на відкритих звалищах. В Індонезії і В'єтнамі ситуація ще гірше: ці країни не можуть впоратися з 81 і 86% власних пластикових відходів відповідно.

Після китайського бана обсяги переробки пластмаси різко зросли в Туреччині - з 159 000 до 439 000 тон за два роки. Щомісяця близько 10 кораблів заходять в порти Стамбула і Адани, перевозячи близько 2000 тонн сміття, який раніше ввозили в Китай. До цих вантажним суднам приєднуються десятки інших з Великобританії та інших європейських країн.

Влада В'єтнаму, Малайзії і Таїланду взяли приклад Китаю і анонсували заборони на імпорт пластика, після чого США стали перенаправляти вантажі в нові країни - Камбоджу, Лаос, Гану, Ефіопію, Кенію і Сенегал, які пропонують дешеву робочу силу і де немає строгого регулювання екологічної ситуації . Так, журналісти виявили, що кожен місяць протягом другої половини 2018 року США перенаправляли 260 тонн сміття в приморське місто Сіануквіль в Камбоджі, де пляжі практично повністю покриті пластиком.

Видання відзначає, що в минулому місяці 187 країн світу підписали угоду, що регулює глобальний експорт пластикового сміття. Серед іншого пакт передбачає можливість заборони експорту відходів в Азію та Африку. США до цього договору не приєдналися.

Про те, як впливає вторинна переробка пластика на екологію, журналісти розповідають на прикладі невеликого села недалеко від Ханоя у В'єтнамі. Сміттям з усього світу з написами на мовах від арабського до французького тут завалена практично кожна вулиця. Тільки з США в 2018 році відправили до В'єтнаму 83 000 тонн сміття для вторинної переробки.

За описом журналістів, робочі в майстернях виробляють перероблені гранули серед токсичної пари і смердючих запахів. «Ми дійсно боїмося диму від палаючого пластику, і ми не наважуємося пити місцеву воду, - розповів один з сортувальників в товстих рукавичках, масці для особи і традиційної в'єтнамської конічної капелюсі, - але у нас немає грошей, тому і немає іншого вибору, крім як працювати тут ».

Токсичні пари, які утворюються при спалюванні і переробки пластмаси, можуть викликати респіраторні захворювання. Працівники регулярно піддаються впливу сотень токсичних речовин, включаючи соляну кислоту, діоксид сірки і важкі метали. Наслідки такого впливу можуть призвести до порушень розвитку, ендокринних порушень і онкології.

site:openforest.org.ua Саме в такому ключі нині в трудових колективах держлісгоспів України триває обговорення параметрів і аспектів реформування...

Працівники Добрянського лісгоспу 21 березня перекрили міжнародну трасу Київ-Нові Яриловичі, пише Суспільний кореспондент. Мета акції: привернути увагу...

Як необхідно проводити реєстрацію в Єдиному реєстрі установок, що підпадають під МЗВ, в якій установі та на основі яких нормативних документів...