Сім інноваційних рішень, які змінюють світ

Світ

Не секрет, що потрібні суттєві зміни, якщо ми збираємося зберегти нашу планету. Людство все більше на Землю, а наслідки ми кожен день спостерігаємо навколо.

Зростає рівень моря, глобальна температура впевнено піднімається вгору. Океани стають все більш теплими. Крижані покриви по всьому світу зменшуються. Льодовики відступають, екстремальні погодні явища стають занадто частими, а рівень забруднення водойм досягає критичного рівня. Головна причина цих подій - глобальне потепління.

Однак проблема полягає в тому, що населення теж росте. Щорічно загальне населення зростає приблизно на 1,1%, збільшуючись на 80 мільйонів чоловік.

На щастя, на горизонті є рішення, деякі з яких доступні вже зараз. Зелені, екологічно чисті рішення набирають популярність, дуже важливо, щоб вчені, екологи та компанії працювали разом над розробкою рішень для складної ситуації.

У цій статті ми розповімо про 7 видатних зелених інновацій, які довели свою ефективність.

1. 3D-друк

Безсумнівно, ви чули про технологію 3D-друку. Її застосовували для всього: для створення протезних кінцівок, будівництва будинків і друку одягу. 3D-принтери також стають широко доступними для широкого кола користувачів, що дозволяє з їх допомогою створювати прості, але елегантні проекти.

Але 3D-друк також використовується для збереження навколишнього середовища. Пластик в даний час складає близько 13% муніципальних відходів в США і часто виявляється на звалищах. Одна з таких компаній, Perpetual Plastic Project прагне перетворити перероблені пластмасові вироби в тривимірні пластикові друковані матеріали.

З іншого боку, компанія Pembient використовує 3D-друк для створення штучних рогів носорога і слонової кістки, які потім використовуються, щоб врятувати тварин життя. Вони сподіваються, що штучні продукти зроблять складної роботу браконьєрів, в кінцевому підсумку витіснять їх з бізнесу.

2. Акумулятори

Одним з головних чинників зміни клімату є наша глибока залежність від викопного палива. Спалювання викопного палива створює парниковий ефект, що, в свою чергу, сприяє загальному підвищенню світових температур.

Проблема, звичайно ж, в тому, що переважна більшість наших методів транспортування засноване на викопному паливі. Щоб зменшити викиди, нам необхідно визначити спосіб припинення спалювання викопного палива.

Підприємці, такі як Ілон Маск, працюють над створенням батарей, які можуть зберігати велику кількість енергії, а потім використовувати її для живлення всього: починаючи від наших автомобілів, закінчуючи нашими будинками.

3. Вертикальне сільське господарство

У міру того, як населення зростає, а простір зменшується, потрібні нові методи землеробства. Вертикальні ферми, що передбачає "рух вгору", пропонують більше перспективи в цій галузі.

Наприклад, ферма Vertical Harvest в Джексоні, штат Вайомінг, являє собою триповерхову гідропонову оранжерею 9x45 м. Дивно, але, незважаючи на невеликі розміри, вона здатна щорічно виробляти 16 тонн овочів, 2 тонни зелені і 19 тонн томатів. Варто порівняти цей рівень виробництва зі стандартними фермами, для яких потрібно сотня акрів для отримання аналогічного врожаю.

Крім того, ці вертикальні теплиці захищають рослини від погодних умов, що дозволяє вирощувати продукти в місцях, де це зазвичай неможливо. У міру того, як міста і населені пункти продовжують розширюватися, це унікальне рішення з невеликими розмірами стає все більш актуальним.

4. Опріснення

Як правило, очищення і опріснення води вимагає енергії, яка ще тісніше пов'язує нас з викопними видами палива. Однак в останні роки вчені працюють над створенням рішень для очищення води, які залежать від поновлюваних джерел енергії. Якщо ви хочете зробити воду придатною для пиття і очистити її від бактерій, то одним з кращих способів є просто залишити цю воду в прозорій пляшці під прямим сонячним світлом, і дозволити ультрафіолетових променів зробити свою роботу. Саме так вирішили вчені з Національної лабораторії прискорювача SLAC Міністерства енергетики США та Стенфордського університету, розробивши пристрій, який активується сонцем і вбиває 99,999 відсотків бактерій всього за 20 хвилин. Такий тип технологій набуває все більшого значення при збільшенні температури і збезлісення, що веде до збільшення масштабів посухи. Нам знадобляться прості, щодо рентабельні рішення для вирішення проблеми наявності питної води.

5. Автомобілі з нетоксичними викидами

Як зазначалося раніше, транспортні засоби є найбільшим джерелом шкідливих викидів. Їх поширеність по всьому світу і сильна залежність від викопних видів палива - смертельна комбінація. Якщо ми зможемо вирішити або, принаймні, звести до мінімуму цю проблему, це буде великим кроком до збереження навколишнього середовища.

Такі винахідники, як Ілон Маск, лідирують в цій області, а Tesla Model S є автомобілем з нульовою токсичністю відпрацьованих газів. На жаль, сьогодні не багато людей можуть дозволити собі Tesla, тому обнадіює, що інші автовиробники, такі як Toyota і Honda. з більш доступними моделями, також звертають увагу цьому аспекту.

У майбутньому хотілося б побачити більше різних транспортних засобів з нульовим викидом, наприклад, літаки або човни. Найбільша проблема буде полягати в недорогому виробництві, щоб зробити моделі доступні для країн, що розвиваються.

6. Будівлі з нульовим викидом

Мало хто знає про те, що близько 40% споживання енергії в Сполучених Штатах припадає на житлові та комерційні будівлі. Якби цю кількість можна було зменшити, то вийшла б астрономічна економія енергії. Дає надію зростаючий інтерес до зелених будівель в останні роки. Такі компанії, як Net Zero Buildings, працюють над створенням будівель (зокрема, шкіл), з нульовими викидами до навколишнього середовища.

7. Очищення океану від пластику

Факт - океан повністю заповнений сміттям. Є величезні плавучі «острови», кожен з яких містить сотні мільйонів шматків сміття. Ці плями сміття, в свою чергу, руйнують навколишнє середовище, вбивають дику природу і сприяють руйнуванню різних ареалів проживання океану.

Деякі люди серйозно займаються пошуком рішення для цієї проблеми. Боян Слат створив дуже амбітний проект «Очищення океану», в надії прибрати половину сміття в Тихому Океані.

Інші компанії, такі як марка-лідер виробництва спортивного одягу Adidas, також вносять свій внесок, Adidas працює над поетапною відмовою від пластикових пакетів в своїх магазинах.

Оскільки океани відіграють вирішальну роль в підтримці загального стану навколишнього середовища, ці зелені інновації в майбутньому будуть набувати все більшого значення.

Варто визнати, що самостійно жодне з цих нововведень в даний час не має великого значення в порівнянні з руйнівним впливом людини. Але незабаром вони стануть необхідністю. Ми просто не можемо дозволити собі продовжувати робити те, що ми завжди робили.

Щоб майбутнє стало хорошим, воно повинно бути зеленим.

На початку травня у журналі Science з'явився доволі кричущий заголовок про нову небезпеку в Чорнобилі. Минулого тижня питання Чорнобиля вивчалося на...

site:openforest.org.ua Саме в такому ключі нині в трудових колективах держлісгоспів України триває обговорення параметрів і аспектів реформування...

Працівники Добрянського лісгоспу 21 березня перекрили міжнародну трасу Київ-Нові Яриловичі, пише Суспільний кореспондент. Мета акції: привернути увагу...