Сінгапурський стартап заявляє про прорив в переробці літій-іонних акумуляторів

Світ

Сінгапурською компанією Green Li-ion нещодавно була зроблена заява, про віднайдення революційної технології здатної значно підвищити ефективність та прибутковість переробки акумуляторних батарей.

Команда з Сінгапуру стверджує, що знайдено рішення світової проблеми накопичення електронних відходів - новий спосіб утилізації акумуляторних батарей, які використовуються в портативній електроніці і електромобілях.

У Green Li-ion заявляють, що розроблена ними система GLMC-1 здатна кардинально змінити на краще індустрію переробки акумуляторних батарей.

За прогнозами, до 2030 року щорічно буде утворюватися близько двох мільйонів метричних тонн відходів літій-іонних акумуляторів через надзвичайний попит на портативні гаджети та електромобілі.

Зазвичай термін служби літій-іонних акумуляторів зазвичай становить від одного до трьох років, і 95 відсотків портативних джерел живлення потрапляють на звалища у вигляді легкозаймистих токсичних відходів, які можуть забруднювати грунт і грунтові води.

Хоча літій-іонні акумулятори підлягають вторинній переробці, технологія переробки досить складна і недешева, отже електронна промисловість зосередила увагу на продовженні терміну служби акумуляторів і ємності заряду, а не на можливості вторинної переробки.

Технологія Green Li-ion дозволяє відновлювати дорогоцінні метали в два-три рази швидше, ніж традиційні методи переробки. Як правило, переробникам електроніки необхідно відправляти відходи акумуляторних батарей в Японію, глобальний центр акумуляторної промисловості, де дорогоцінні метали відділяються і регенеруються. Технологія Green Li-ion використовує хімічний процес, який не поділяє метали, тому сировину можна повторно використовувати в найкоротші терміни.

Унікальність технологій ще полягає і в тому, що вона дозволяє працювати з різними типами літій-іонних акумуляторів, тому сортування не потрібно.

За словами розробників, система GLMC-1 збільшує ефективність утилізації акумуляторів більш ніж на 200%, а викиди вуглецю в вісім разів нижче, ніж при видобутку сировини.

Окрема лінія здатна переробляти до двох тонн відпрацьованих батарей в день. Коштує таке обладнання близько 2 мільйонів доларів США.

 

Green Li-ion привернула 400 000 доларів інвестицій у вигляді попереднього фінансування від інвесторів, в тому числі від інкубатора Entrepreneur First.

 

 

На початку травня у журналі Science з'явився доволі кричущий заголовок про нову небезпеку в Чорнобилі. Минулого тижня питання Чорнобиля вивчалося на...

site:openforest.org.ua Саме в такому ключі нині в трудових колективах держлісгоспів України триває обговорення параметрів і аспектів реформування...

Працівники Добрянського лісгоспу 21 березня перекрили міжнародну трасу Київ-Нові Яриловичі, пише Суспільний кореспондент. Мета акції: привернути увагу...