Виявилося, що дієтичні рекомендації багатьох країн шкодять екології

Світ

Здоров'я нації - в її тарілці! Керуючись таким принципом, кожна держава прагне донести до громадян певні нормативи харчування, які будуть позитивно позначатися на їх здоров'ї. Нове дослідження, яке провело оцінку національних дієтичних рекомендацій, говорить про те, що офіційні рекомендації по харчуванню завдають шкоди, як навколишньому середовищу, так і здоров'ю людей.

В ході аналізу вчені вивчили наявні дієтичні рекомендації у 85 країнах в різних регіонах світу. Дослідники заявили, що нездатність урядів надати людям вірні дані про харчування є «шокуючою», а головне, за розрахунками вчених продукти харчування відповідальні за чверть викидів, які призводять до кліматичного кризи і мільйонів ранніх смертей.

Дослідження показало, що в раціоні харчування на сьогодні міститься більше червоного і обробленого м'яса, ніж рекомендовано керівними принципами ВООЗ, а також занадто мало фруктів і овочів, бобів, горіхів і цільного зерна.

Дослідники також оцінили вплив «Дієти для здоров'я планети», яка рекомендує скоротити споживання червоного м'яса на три чверті в розвинених країнах. Ухвалення такого раціону призведе до значного скорочення викидів парникових газів і скорочення числа ранніх смертей від хвороб серця, інсульту, раку та діабету.

У Великобританії підтримку «Дієти для здоров'я планети» скоротило б пов'язані з їжею викиди на 70%, а кількість смертей, які залежать від неправильного харчування, на 104 000 щорічно. У США, де дослідження показало, що фактичний раціон середньостатистичного громадянина не відповідає ніяким національним рекомендаціям, викиди знизилися б на 74%, а смертність - на 585 000 чоловік. Скорочення викидів буде ще більше в Австралії - 86%, а смертність зменшиться на 31 000 чоловік.

У дослідженні дієтичні рекомендації оцінювалися відповідно з п'ятьма екологічними цілями і однією метою в області охорони здоров'я. Перші плани пов'язані з обмеженнями, які допомогли б затримати глобальне потепління, знищення регіонів дикої природи, нерозумне використання прісної води, забруднення фосфатами, а мета в галузі охорони здоров'я полягає в тому, щоб скоротити ранню смертність від неінфекційних захворювань на третину.

На даний момент національні дієтичні рекомендації підтримуються тільки в 2 з 85 країн - Індонезії та Сьєрра-Леоне.

На початку травня у журналі Science з'явився доволі кричущий заголовок про нову небезпеку в Чорнобилі. Минулого тижня питання Чорнобиля вивчалося на...

site:openforest.org.ua Саме в такому ключі нині в трудових колективах держлісгоспів України триває обговорення параметрів і аспектів реформування...

Працівники Добрянського лісгоспу 21 березня перекрили міжнародну трасу Київ-Нові Яриловичі, пише Суспільний кореспондент. Мета акції: привернути увагу...