Нардепи Закарпаття відвідали Чорнобиль

Україна

На початку травня у журналі Science з'явився доволі кричущий заголовок про нову небезпеку в Чорнобилі.

Минулого тижня питання Чорнобиля вивчалося на засіданні комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України. Під час засідання комітету було прийнято рішення про проведення перевірки радіаційного стану в зоні відчуження. До вирішення питання долучилися закарпатські народепи Ігор Кривошеєв та Анатолій Костюх, а також нардеп Павло Фролов - член ЕкоКомітету ВРУ, які відвідали об'єкт "Укриття". Під час візиту було перевірено стан систем безпеки та особистим прикладом, зайшовши до приміщення "під аркою", чиновники продемонстрували що згадувана у західній пресі небезпека значно перебільшена.

Але не без "АЛЕ..."

Спочатку факти:

- Об'єкт "Укриття" працює в штатному режимі і всі показники відстежуються операторами 24 години на добу.

- Рівень щільності потоку нейтронів знаходиться в межах безпечного діапазону.

- Незначне зростання цього рівня, яке ми спостерігаємо останнім часом, було спрогнозоване Національною Академією Наук ще у 2016 році і не становить загрози.

Речі, які потрібно розуміти:

Чорнобиль унікальний.

Всі процеси, що там відбуваються, людство спостерігає вперше. Будь-які наукові прогнози є теоретичними. Тому відкидати потенційну небезпеку не можна в жодному випадку.

Моніторинг потрібно проводити і фінансувати. Але будь-яка діяльність в зоні пов'язана із ризиком для життя та здоров'я людей, тому кожен крок потрібно обговорювати і обдумовувати двічі і тричі.

 

Над чим будемо працювати:

1. Переконаємо Уряд забезпечити фінансування «Програми моніторингу паливовмісних матеріалів об’єкта «Укриття»

2. За результатами виконання програми має бути проведена переоцінка ефективності системи контролю ядерної безпеки та її модернізація, а також розроблено та впроваджено алгоритм виявлення аномалій, пов’язаних із небезпечними можливими змінами рівня підкритичності скупчень ядерно-небезпечних матеріалів, що діляться.

3. Вивчимо питання створення міжнародного наукового хабу. Такий проєкт може бути потужним фінансовим драйвером зони і забезпечить швидке спростування будь-яких конспірологічних заголовків - заявив Ігор Кривошеєв.

Для достижения глобальных целей сохранения биоразнообразия необходимо значительно улучшить реализацию на национальном уровне. Инструменты национальной...

Во всем мире сельское хозяйство сталкивается с огромными проблемами из-за глобальных изменений, вызванных деятельностью человека. Засуха, суровые...

Завідувачку Сектору міжнародних відносин, науки та зв'язків з громадськістю Держлісагентства Любов Полякову обрано Головою виконавчого комітету...