Верховна Рада у 18 разів підвищила штрафи за спалення рослин і забруднення повітря

Україна

Верховна Рада у 18 разів збільшила розмір штрафу за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу та забруднення атмосфери. За цей законопроект проголосували загалом 328 народних депутатів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Законопроект №2339 пропонує внести відповідні зміни Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення. Так, законодавча ініціатива пропонує збільшити штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей або довкілля – від 1800 до 3600 (у чинному законодавстві – від 100 до 200) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом пропонується карати штрафом від 5400 до 9000 (у чинному законодавстві – від 300 до 500) неоподатковуваних мінімумів.

За порушення вимог пожежної безпеки в лісах пропонують встановити штраф від 90 до 270 (у чинному законодавстві – від 5 до 15), і на посадових осіб – від 270 до 900 (у чинному законодавстві – від 15 до 50) неоподатковуваних мінімумів.

У законопроекті передбачено, що знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 270 до 900 (у чинному законодавстві – від 15 до 50), і на посадових осіб – від 630 до 1080 (в чинному законодавстві – від 35 до 60) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пропонується, що за випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах без дотримання порядку тягне за собою накладення штрафу на громадян від 180 до 360 (у чинному законодавстві – від 10 до 20), і на посадових осіб – від 900 до 1260 (в чинному законодавстві – від 50 до 70) неоподатковуваних мінімумів.

За ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, пропонується карати штрафом громадян від 360 до 720 (у чинному законодавстві – від 20 до 40), і посадових осіб – від 1260 до 1800 (у чинному законодавстві – від 70 до 100) неоподатковуваних мінімумів.

site:openforest.org.ua Саме в такому ключі нині в трудових колективах держлісгоспів України триває обговорення параметрів і аспектів реформування...

Працівники Добрянського лісгоспу 21 березня перекрили міжнародну трасу Київ-Нові Яриловичі, пише Суспільний кореспондент. Мета акції: привернути увагу...

Як необхідно проводити реєстрацію в Єдиному реєстрі установок, що підпадають під МЗВ, в якій установі та на основі яких нормативних документів...