Якими були туристичні притулки на Закарпатті в минулому

Україна

Прийнято вважати, що перший на території Українських Карпат притулок для туристів відкритий у 1878 році Чорногірським відділенням Товариства Татранського (м. Коломия) в урочищі Гаджина на Чорногорі.

Перші туристичні притулки на Закарпатті з`явились наприкінці ХІХ ст. Зі звітів Східнокарпатської філії Угорського карпатського об`єднання (Magyarországi Kárpát Egyesület) знаємо, що з ініціативи цієї громадської організації притулок на г. Піп Іван зведений у 1886 році, в підніжжі Говерли — 1895 році. Згодом розповімо більше і про організацію, і про притулки.

Довідка від “Турінформ Закарпаття”:

  • Краєзнавчий проект спрямований на висвітлення історії розвитку туристичної та санаторно-курортної діяльностіі Закарпаття ХІХ-ХХ ст. 
  • Автори: Богдана Носа (ст. викл. фак-ту туризму та міжнародних комунікацій УжНУ), Віктор Суліма (доброволець, поціновувач історії)
  • Матеріали, представлені на цій сторінці, є результатом досліджень авторів архівних документів, наукових праць, публікацій тогочасних ЗМІ в супроводі доступних ілюстрацій.
  • Ви можете приєднатись до їх сторінки “Turystyka Zakarpattia / Туристика Закарпаття”.

tourinform.org.ua

site:openforest.org.ua Саме в такому ключі нині в трудових колективах держлісгоспів України триває обговорення параметрів і аспектів реформування...

Працівники Добрянського лісгоспу 21 березня перекрили міжнародну трасу Київ-Нові Яриловичі, пише Суспільний кореспондент. Мета акції: привернути увагу...

Як необхідно проводити реєстрацію в Єдиному реєстрі установок, що підпадають під МЗВ, в якій установі та на основі яких нормативних документів...